Аналіз, проблеми та перспективи розвитку іпотечного кредитування (реферат)
Реферат на тему:
Аналіз, проблеми та перспективи розвитку іпотечного кредитування
Відомо, що іпотечний ринок один з самих важливих механізмів в ринковій економіці, і іпотека є вагомим показником економічного та соціального розвитку країни. Однак зараз в Україні має місце негативна тенденція стримування розвитку іпотечного кредитування.
Дослідженням проблеми розвитку та перспективи іпотечного ринку здійснюють Бублик Є., Ткаченко О., Євтух О. та інші, але дане питання залишається недостатньо вивченим.
Згідно ЗУ ”Про іпотеку” від 05.06.2003р. №898-IV:
Іпотека – це вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника.
Створення ринку іпотечного кредитування в Україні з самого початку і до тепер значною мірою характеризується безсистемністю. Незважаючи на те, що сьогодні вже розроблено і прийнято багато важливих законів щодо організації ринку, випуску іпотечних цінних паперів і функціонування фондів операцій з нерухомістю, але й досі не вирішено такі першочергові питання, як затвердження концепції розвитку національної системи іпотечного кредитування та захист прав кредиторів щодо реалізації заставного майна[1,57].
Більшість українських банків мають два джерела фінансування іпотеки: депозитне та не депозитне. Депозитне фінансування - досить простий фінансовий інструмент. Переваги його: невелика премія для вкладників; низька вартість оптових депозитів; як правило, фінансування стабільне, особливо за наявності страхування депозитів. До недоліків можна віднести коливання вартості коштів та потенційно нестабільну пропозицію. Недепозитним фінансуванням займаються портфельні і не портфельні кредитори. Портфельні кредитори - шляхом емісії незабезпечених облігацій та іпотечних облігацій, що в свою чергу вимагає наявності механізмів забезпечення ліквідності цих облігацій.
В Україні на іпотечному ринку працюють близько 90 банків. Основними лідерами є: ВАТ ”Райффайзен Банк Аваль”, АКБ ”Укрсоцбанк”, АКІБ ”УкрСиббанк”, ЗАТ” Комерційний Банк ПриватБанк” та ВАТ ”ВіЕйБі Банк”. За даними української національної іпотечної асоціації, загальна заборгованість за кредитами, що забезпечені житловою іпотекою в 2005 році становила10,68млн., а в 2006 році-15,6 млн.грн..
Незважаючи на це, відсоток іпотечних кредитів і кредитному портфелі банку залишається незначною - 2,9-3,8%. До того ж на сьогодні середня ставка за іпотечними кредитами становить 20%, а в Європі 7%. На це є певні причини: зростання заборгованості по іпотеці; не розвинута система рефінансування банківських іпотечних кредитів; відсутність конкуренції на серед будівельних компаній; висока ціна страхового поліса; високі початкові платежі, сек’юритизація та ін.
Зарег. на сайте Всего: 936 Новых за месяц: 1 Новых за неделю: 0 Новых вчера: 0 Новых сегодня: 0 Из них Администраторов: 2 Модераторов: 1 Супер Модераторов: 0 Проверенных: 3 Журналистов: 1 V.I.P.: 1 Забаненых: 0 Обычных юзеров: 928 Из них Парней: 719 Девушек: 216